Activ Plus®

Właściwości

  • ACTIV plus® ma postać bardzo drobnych kulistych cząsteczek, gdzie większe cząsteczki uległy skruszeniu w czasie procesu aktywacji, dzięki czemu poprawiły się właściwości pucolanowe.
  • popiół ACTIV plus®składa się głównie z reaktywnego dwutlenku krzemu, tlenków glinu, tlenku żelaza oraz niewielkich ilości innych związków,
  • ACTIV plus® dzięki wysokim właściwościom pucolanowym w obecności wilgoci reaguje chemicznie z wodorotlenkiem wapnia, tworząc związki o właściwościach wiążących,
  • popioły ACTIV plus® oferowane są głównie w dwóch odmianach:

A – straty prażenia są mniejsze niż 5% – kor jasnobeżowy,
B – straty prażenia są mniejsze niż 7% – kor jasnoszary,
Możliwa jest również odmiana C, gdzie straty prażenia są mniejsze niż 9% – kor ciemnoszary.

Zakłady

Warszawa, Jaworzno

ACTIV plus® to aktywowany mechanicznie popiół lotny krzemionkowy zgodny z wymaganiami normy PN-EN 450-1, wykorzystywany głównie jako składnik mieszanek betonowych.
ACTIV plus® jest to drobnoziarnisty minerał antropogeniczny powstały ze spalania węgla kamiennego w konwencjonalnych kotłach energetycznych. Materiał jest dodatkowo przetwarzany w specjalnie do tego zaprojektowanych młynach wibracyjnych dzięki czemu rośnie jego rozdrobnienie a tym samym jego aktywność pucolanowa.

ACTIV plus® jest materiałem stosowanym głównie do przygotowywania mieszanek betonowych wykorzystywanych w produkcji wszelkiego rodzaju wyrobów betonowych. Chętnie wykorzystywany jest do produkcji cementów popiołowych oraz różnego rodzaju spoiw budowlanych.

ACTIV plus® to tani znormalizowany produkt o kontrolowanym składzie i stabilnych właściwościach użytkowych. Jego dodatek umożliwia obniżenie kosztów związanych z produkcją betonu. Stosowanie popiołów krzemionkowych ACTIV® daje możliwość obniżenia zużycia cementu, poprawia urabialność mieszanki betonoej, poprawia szczelność betonu oraz jego trwałość. Jego zalety to podwyższona aktywność pucolanowa, niska zawartość niespalonego węgla oraz jasny kolor.

Popiół ACTIV® dostarczany jest luzem cementosamochodami – około 25 ton

Do pobrania

Osoba kontaktowa ds. technicznych

Dariusz Januszewski

Doradztwo techniczne

thomas cementy Sp. z o.o.
ul. Zawodzie 20a
02-981 Warszawa
T +48 (509) 294 117
E Dariusz.januszewski@thomas-next.pl

Osoba kontaktowa ds. sprzedaży

Tomasz Żak

Sprzedaż

thomas cementy Sp. z o.o.
ul. Zawodzie 20A
02-981 Warszawa
T +48 (507) 323 000
E tomasz.zak@thomas-next.pl

Pozostałe osoby kontaktowe